Menü Simge
SIKÇA SORULAN SORULAR
FREESTYLE COMBAT NEDİR ?

Freestyle Combat Taekwondo alt yapılı ve farklı dövüş sanatlarını yapmış olan eğitmenler tarafından yapılan koreografilerin müzikle buluşturulması ve bunların 5 temel motorik özelliğe uygun yapılmaya çalışılmasıdır. Sistemi bir omurgaya oturtulmuş olan Freestyle Combat da vücutta 5 temel motorik özelliğin çalıştırılması ve geliştirilmesi ( kuvvet – dayanıklılık – esneklik – sürat – koordinasyon ) temel alınarak koreografiler yapılmaktadır. Bu koreografiler her birinin kendine ait müzikleri ile birleşmesi sonucu ortaya yüksek efor arfettiren bir grup egzersiz sistemi çıkmaktadır.

NEDEN FREESTYLE COMBAT YAPMALIYIZ ?

 Çeşitli dövüş sanatlarının temel tekniklerini antrenman programının içinde barındırmasından dolayı insanlar spor yaparken birçok dövüş sanatı tekniğini hem öğrenip hem de uygulamaktadırlar böylece antrenman sonunda kendilerini motive olmuş ve iyi hissetmektedirler. Yapılan bu egzersiz sisteminde hem eğlence hem öğrenme hem de kalori yakımı fazlasıyla bulunuyor ve Türkiye den ortaya çıkmakta olan bu egzersiz sistemi fitness salonları için bulunmaz bir egzersiz sistemidir.

HANGİ DÖVÜŞ SANATLARININ İÇERİKLERİ BULUNUYOR ?

En başta TAEKWONDO olmak üzere ( KickBox - Muai tai - Boks - Capoeira - Güreş ve mma ) gibi çeşitli dövüş sanatları teknikleri koreografiler içinde bulunmaktadır.

FREESTYLE COMBAT WORKOUT KAÇ DK. SÜRÜYOR ? VE ORTALAMA KALORİ HARCAMASI NEKADAR ?

Freestyle Combat Workout ortalama bir dersi 50 dk sürmektedir. 

50 dk. süresince kişinin efor durumuna göre ortalama ölçümler 480 - 700 kalori göstermektedir. 

Ders süresince bağzı üyelerde  700 kalori üstü de görülmüştür.

FREESTYLE COMBAT DERSİNDEN ÖNCE NELER YENMELİ VE İÇİLMELİ ?

Her derste olduğu gibi Freestyle combat dersi öncesi de karbonhidrat tüketimini belli miktarlarda yapmakta yarar var.

Özellikler ders öncesi sırası ve sonrasında su tüketimi büyük önem taşımaktadır.

Ders başlamadan en az 45 dk önce içilen bir filtre veya türk kahvesi kafein içeriğinden dolayı ders performansınızı arttıracaktır. 

Ders öncesinde kırmızı veya beyaz et tüketimi mide sindirim süresinin yanlış  hesaplanması sonucu size zorluk çıkartabilir bu yüzden dikkat etmelisiniz. 

FREESTYLE COMBAT WORKOUT TÜRKİYE YAPIMI BİR GRUP EGZERSİZ DERSİMİ YOKSA ÖRNEKLERİ VAR MI ?

Freestyle Combat Workout koreografileri dizaynı ve omurgası ile Türk yapımıdır.

Dünya üzerinde fitness büyük bir sektör olmakla birlikte birbirlerine benzeyen birçok ders vardır bunlardan bazıları çok köklü firmalar olmalarına rağmen Türkiye sektöründe  başarı sağlayamamış olabilmektedirler.

FREESTYLE COMBAT İSİN HAKKI (TELİF HAKKI ) ALINDI MI ?

FREESTYLE COMBAT - FREESTYLE FITNESS AKADEMİ  Telif hakları alınmıştır ve kurucumuz KADİR ERCAN ALGAN a ait olmaktadırlar. 

1 2